Zvládli sme to! Hrdinovia klímy idú do slovenských škôl

06.03.2021 09:46
komiks hrdinovia klímy
Hrdinovia klímy naučia deti rozlišovať vedecké fakty od dezinformácií a hoaxov Autor:

Komiks namiesto učebnice? Prečo nie?! Do slovenských škôl prinesieme hravou formou komplexnú informáciu o vedeckom výskume, ktorý sa týka klímy a ďalších súvisiacich oblastí. Vďaka vašej pomoci sme to dokázali a komiks ide do tlače.

Klimatická kríza sa týka každého z nás. Teplota na zemi stúpa. Trpia zvieratá aj rastliny. Mnoho druhov vymiera… Keby nebol kovid, táto téma by plnila sociálne siete, weby, televízne spravodajstvo i noviny. V školách sa o Klimatickej kríze veľa neučí. Pritom už každý videl alebo aspoň počul, že aj u nás vysychajú studne, úroda je slabá a lesy nám miznú pred očami.

Vznikol sprievodca, ktorý k odpovediam poľahky privedie aj deti – Hrdinovia klímy je 40-stranový časopis – komix, ktorý pošleme zadarmo do škôl.

HURÁ, ZVLÁDLI SME TO!

Podarilo sa nám vyzbierať potrebné peniaze na uskutočnenie tohto super projektu. Ak si želáte mať túto klimatickú pomôcku bezplatne vo vašej škole, vyplňte, prosím, formulár uvedený v tomto článku a my vám ho veľmi radi zadarmo pošleme.

Komix rozpráva príbeh o budúcnosti na Zemi o sto rokov. Pútavo vyvracia pochybnosti o zmene klímy. Vypĺňa medzery v znalostiach verejnosti, ale najmä mládeže. Zároveň učí ako rozpoznať čo je dôveryhodné a čo výmysel.

Komiks namiesto učebnice? Prečo nie! Hrdinovia klímy idú do slovenských škôl
Komiks Hrdinovia klímy

Ukážka vzdelávacej pomôcky - komiksu Hrdinovia klímy

Fotogaléria
Komiks
		vznikol ako iniciatíva kanadských...
IPCC -
		Medzinárodný panel o zmene klímy
Komiks
		hravou formou poukáže na problémy...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#veda a vzdelávanie #veda #komiks
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku